Dlaczego ebook?

Czym jest ebook.

Ebook, czyli książka elektroniczna, to dzieło wydane w formie pliku, lub usługi on-line dostępne dla użytkowników urządzeń elektronicznych. Komputerów, telefonów, tabletów, a także specjalnych czytników stworzonych z myślą o czytaniu tego typu publikacji.

Ebooki są coraz szerzej dostępne w księgarniach internetowych stanowiąc idealne uzupełnienie oferty książek papierowych, ale skierowanej do osób aktywnych, które nie mają możliwości noszenia ze sobą tradycyjnej książki.

Dlaczego ebook?

Ebook to przede wszystkim wygoda. W przeciwieństwie do książki papierowej praktycznie nie zajmuje on miejsca, nie niszczy się i nie zapomina się go wziąć. W dzisiejszych czasach ponad 80% populacji posiada telefon z ekranem dotykowym, który służy już nie tylko do rozmów i pisania sms'ów, ale coraz częściej staje się przenośnym centrum rozrywki, przy którego pomocy słuchamy muzyki, a nawet oglądamy filmy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by nasz telefon zamienić w czytnik ebooków.

Istnieją dziesiątki aplikacji, zarówno darmowych jak i płatnych, które pozwalają na uruchomienie różnych formatów ebooków na telefonie i cieszenie się intelektualną rozrywką gdziekolwiek jesteśmy.

Ważnym argumentem przemawiającym za ebookiem jest również jego cena. Książki elektroniczne nie potrzebują papieru, tuszy z maszyn drukarskich, anie też nie zajmują miejsca na półkach magazynowych księgarń, dzięki temu wszystkiemu ebooki są tanie! Wiele osób nie może sobie pozwolić na zakup nowości książkowej, która niejednokrotnie sięga swoją ceną 50 złotych. Za to ebook, w cenie 10, 12 czy 15 złotych może kupić każdy. W cenie jednej książki papierowej możemy mieć nawet pięć tanich ebooków, które wciągną nas na długie godziny.

Dlaczego książka pdf?

Książki elektroniczne możemy dostać w różnych formatach z których najpopularniejsze to wspierany przez Amazon Kindle mobi, epub, oraz pdf.

Format pdf nie został stworzony z myślą o ebookach, ale bez wątpienia stał się silnym graczem na rynku formatów książek elektronicznych. Szczególnie widoczne jest to w naszym kraju, gdzie większość dostępnych pirackich wersji książek to właśnie pliki pdf. Dlaczego tak się dzieje?

To proste. Polacy w przeciwieństwie do mieszkańców krajów zachodnich nie wykupują masowo czytników ebooków, zamiast tego do czytania książek elektronicznych wolą wykorzystywać telefony i tablety. Otworzenie plików mobi, lub epub wymaga zainstalowania dodatkowego oprogramowania na posiadanym urządzeniu. Książkę pdf wystarczy zapisać w pamięci sprzętu i natychmiast można ją czytać.

Wychodząc naprzeciw osobom, które wolą książki w formacie pdf do naszej oferty ebooków dołączyliśmy właśnie książki w tym popularnym formacie nie wspieranym przez wiele innych księgarń ebooków w kraju.

Kup ebooka!

Książka elektroniczna to świetny wybór na długie podróże pociągiem, lub autobusem, jak i samotne wieczory. Czytanie pobudza umysł i spowalnia starzenie zapobiegając wielu uciążliwym chorobom, jak demencja czy Alzheimer, dodatkowo książka elektroniczna w przeciwieństwie do papierowej nie potrzebuje dodatkowego, sztucznego oświetlenia przez co nie męczy wzroku tak jak wydanie tradycyjne. Już dziś kup książkę elektroniczną w naszej księgarni!